Sídlo VŠB Šumperk

Tuesday 5. January 2016

Adresa: 28. října 1, 78701 Šumperk

(Nad novou knihovnou, vedle Lidlu, kousek od vlakového a autobusového nádraží)

Mapa nového sídla
[GPS souřadnice: 49.9617931N, 16.9773828E]

admin @ 21:06
Filed under: Ostatní informaceOstatní informace

Monday 5. March 2007

» Zásady pro vytvoření diplomové práce

» Informace o škole pro vyučující a studenty

admin @ 21:54
Filed under: Ostatní informaceNastavení přeposílání školního e-mailu

Monday 5. March 2007

Kopie elektronické pošty lze zasílat na jiný účet případně a mobilní telefon.Nastavení je možné provést pomocí webu: http://uzivatel.vsb.cz/

Postup:
1) osobní informace – přihlásit se

2) Tlačítko Změnit

3) e-mail kopie – uvést e-mailovou adresu pro přeposlání kopií zpráv

4) e-mail mobil – uvést e-mailovou adresu mobilu podle nápovědy

5) Tlačítko Uložit

6) Tlačítko Zpět

Využití této služby však studenta nezbavuje povinnosti si vybrat alespoň dvakrát měsíčně školní poštu přímo ze školního účtu (viz dokument Povinnosti studenta a pravidla provozu počítačové sítě)!

admin @ 21:20
Filed under: Ostatní informaceJak byla v Šumperku otevřena vysoká škola

Monday 5. March 2007

22. října 2002

Šumperk má vysokou školu

(Článek převzat ze zpravodajského čtrnáctideníku města Šumperk - Horizont)

Složením akademického slibu a převzetím průkazů z rukou děkana ostravské Fakulty strojní VŠB
Petra Horyla se šumperští vysokoškoláci stali členy akademické obce.

Zlatým písmem se do historie šumperského školství zapíše úterý 22. října letošního roku. Slavnostní imatrikulací studentů v obřadní síni místní radnice se totiž Šumperk zařadil mezi města, která se mohou pochlubit vysokou školou. Prezenční tříleté studium v oboru Strojírenská technologie tu otevřela v rámci akreditovaného bakalářského studijního programu Strojírenství Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava. Celý projekt iniciovala šumperská radnice a podpořily jej místní průmyslové podniky, které absolventy
strojírenských oborů potřebují.

„Tento historický okamžik je vyústěním snahy a práce skupiny šumperských patriotů, kteří pochopili, že základem pro rozvoj města je kvalitní pracovní síla. Jsme rádi, že naše Alma Mater může vašemu regionu pomoci,“ řekl u příležitosti imatrikulace prorektor VŠB Tomáš Čermák. Otevření nové pobočky je podle něj v době, kdy klesá zájem mladých lidí o strojírenské obory, velkým krokem do budoucna, neboť poptávka firem po odbornících v oblasti tradičního průmyslu stále roste. Jako velmi prozíravý označil výběr studijního oboru i děkan Fakulty stojní VŠB Petr Horyl. „Absolventi najdou nejen okamžité uplatnění na trhu práce, ale mohou dále rozvíjel svoji kreativitu, organizační u analytické schopnosti,“ vyjmenoval hlavní přednosti děkan a popřál budoucím bakalářům především pevnou vůli soustředěně studovat.

Do prvního ročníku tříletého oboru strojírenská technologie nastoupilo letos čtyřiadvacet studentů denního, tzv. prezenčního studia, kteří pocházejí až na jedinou výjimku, studentku z Týnce nad Labem, převážně ze Šumperka a blízkého okolí. Vyučovat je budou odborníci z Ostravy, pouze netechnické obory povedou místní učitelé.

„Pro mladé lidi je studium přijatelné finančně a navíc mají solidní perspektivu zaměstnání. Jsem proto velmi rád, že se záměr s vysokou školou podařilo zrealizovat,“ uvedl šumperský starosta Petr Krill, v jehož hlavě se nápad s vysokou školou zrodil. Kromě denního studia otevřela ostravská univerzita v Šumperku i takzvané kombinované. Pro možnost studovat dálkově při zaměstnání vždy jeden den v týdnu se rozhodlo sedmadvacet zájemců. „Této šance využili zejména zaměstnanci místních průmyslových podniků, kteří ni zde mohou zvýšit kvalifikaci,“ podotkl děkan Horyl.

Právě v sídle jedné ze šumperských firem našla ostravská strojní fakulta své útočiště. Prostory pro vyučování jí poskytla společnost Pramet Tools, s.r.o., která zajišťuje i odbornou praxi studentů. „Spojení přímo s průmyslovými provozy je ideální, škola s námi navíc prokonzultovala celkový studijní program,“ pochválil přístup Ostravy Petr Beneš, ředitel firmy Pramet. která do projektu investovala více než čtyři sta tisíc korun. „Výuka běží velmi dobře a já věřím, že se investice nejen nám, ale i ostatním podnikům, které přispěly do Nadačního fondu, vrátí v podobě kvalitních odborníků, kteří v našem regionu zůstanou,“ dodal Beneš.

Nadační fond bakalářských studií v Šumperku podpořily peněžním vkladem asi dvě desítky firem ze Šumperka, Lanškrounska, Mohelnicka a Bruntálska, které mají o budoucí absolventy zájem. Padesát tisíc korun vložila do fondu rovněž šumperská radnice. „Jsme rádi, že se podařilo do Šumperka dostat vysokou školu, která může přilákat nejen studenty z regionu i celé republiky, ale také zajímavé investory. Když jsme před čtyřmi lety ve vedení města hovořili o této možnosti a výrazné potřebě spojit školství s praktickým životem, nenapadlo by mě, že tak brzy přivítáme na radnici první studenty,“ přiznal šumperský místostarosta Zdeněk Brož, podle nějž, by byl celý projekt nereálný bez morální a finanční podpory šumperských podniků a vstřícnosti Vysoké školy báňské. Ta nevylučuje, že nabídku vysokoškolských studijních programu v Šumperku v budoucnu rozšíří. „Marketingový průzkum ukázal, že významné elektrotechnické firmy mají zájem o elektrotechnický obor, který bychom mohli otevřít již příští rok. Zvažujeme rovněž management,“ upřesnil prorektor Petr Čermák.

Nová počítačová učebna v Šumperku

V listopadu 2002 byla zřízena nejmodernější počítačová učebna Fakulty stojní VŠB – Technické univerzity Ostrava Centru bakalářských studií v Šumperku v areálu firmy Pramet Tools, s.r.o., Uničovská 2, Šumperk.

Učebna byla zřízena pro výuku v bakalářském prezenčním a kombinovaném studiu Fakulty strojní oboru strojírenské technologie. Základem učebny je server COMPAQ ProLiant ML350 s procesorem Intel XEON 2,2 GHz s 512 MB DDR SRAM PC2100. V serveru jsou 3 harddisky SCSI 36,4 GB a bezpečný chod při výpadku elektrické energie zajišťuje záložní zdroj APC UPS Back 1000VA Pro. V učebně je 12 stanic propojených strukturovanou kabeláží 100 MHz. Vlastní stanice jsou vybaveny 17“ Flat monitory a počítače Intel Pentium 4 s 256 MB DDR SDRAM, 40 GB harddisky a grafickými kartami ASUS GFORCE4 64 MB RAM. Hardwarová konfigurace stanic je optimalizována i pro výuku grafických systémů včetně produktů pracujících na výpočtech pomocí metod konečných prvků. Z hlediska softwarového vybavení jsou na stanicích instalovány Microsoft Windows XP Pro CZ, antivirové programy AVG6.0, graf. programy Zoner Callisto 3.0 CZ, slovníky Lingea Lexicon 2002. Na serveru je instalován WINDOWS 2000 SERVER ENG. a ISA SERVER 2000 ENG. Z programu Microsoft Select byly na stanice nainstalovány produkty MS OFFICE XP. Možnost tisku ze všech stanic zajišťuje síťová tiskárna HP LaserJet 2200dm s možností duplexního provozu. Server bude připojen na internet. Největší zásluhu na vybudování učebny má Ing. Ivo Hlavatý, Ph. D.

admin @ 20:57
Filed under: Ostatní informace