Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Čím se liší nové mobilní domy?

Když se řekne mobilheim, co se vám vybaví? Vysloužilý oplechovaný přívěs převezený ze španělského letoviska s ošoupaným, napevno instalovaným a v podstatě nevyměnitelným nábytkem? Nebo o trochu lepší maringotka provozovatelů kolotočů? Zapomeňte.

Nové mobilní domy jsou opravdu jiná liga. Výrobci využívají moderní technologie, které umožňují nejen komfortní pobyt v mobilních obydlích, ale i jejich výrazně vyšší variabilitu.

Izolační schopnost pláště domu, lehká sendvičová struktura stěn, způsob vytápění, přípojky a rozvody v domku splňují ČSN normy, podobně jako v případě kteréhokoli jiného domu. Obdobné nároky jsou kladeny na materiály stěn, střech, podlah. Kvalitní okna i dveře s vrstvenými skly jsou samozřejmostí. A stejně jako dům z cihel může být moderní mobilní chata či domek zkolaudován a získat číslo popisné, tedy základní poznávací znamení domu určeného k trvalému bydlení. Přitom si zkolaudované domy stále uchovávají výhody mobilheimu, jako je rychlá přemístitelnost, možnost jednoduchého napojení na sítě, snadná instalace. A okamžitá obyvatelnost v neposlední řadě.

Stačí vám jen zasíťovaný pozemek a můžete během několika dní bydlet. A to v domě, který může vypadat přesně podle vašeho přání. Výrobci věnují nápaditosti a možnostem vnějšího i vnitřního designu velkou pozornost, protože také v tomto případě obal prodává.

Dům vám pomohou vytvořit na papíře s přihlédnutím k Vašim požadavkům na dispozice, vybavení, materiály. Díky počítačovým vizualizacím si upřesníte představu o svém domku bez základů, hlavně o výsledných rozměrech a orientaci místností. Vzniká dům podle individuálního projektu.

Stále ještě vidíte mobilheim jako provizorní obydlí? Nebo se stává rovnocenným partnerem staveb na základech? Nejspíše to zůstane otázkou vkusu.