Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Jak na jarní úklid

Zredukujte počet věcí 

Nejprve se zbavte všeho nepotřebného. Můžete zkusit metodu japonské guru na úklid Marie Kondo. Začněte oblečením, vše vyházejte na zem a poté berte kus po kusu. Už při držení v ruce poznáte, jaké máte z daného kousku pocity. Tenhle svetr jste měla ráda, ale vlastně už vás docela kouše a barva je zapraná? Šup s ním do pytle. Pozor si dejte také na obvyklé pasti typu: oblečení na doma. Vytahané tepláky stejně doma nosit nebudete. Ulehčili jste trochu své skříni? Bezva. Vyřazené oblečení darujte na charitu, dejte kamarádkám nebo zkuste prodat.

byt

Postupujte ne po  místnosti, ale podle druhu. Po oblečení přijdou na řadu papíry, knihy a hračky. Knihy nemusíte hned vyhazovat do popelnice, darujte je, nabídněte na bazaru nebo si vyhledejte nejbližší budku na knihy. Dál vaše kroky povedou do kuchyně a koupelny. Staré ručníky vyhoďte. V lednici zkontrolujte všechny potraviny a jejich datum spotřeby. A jako poslední vás čeká nejtěžší úkol, a to je třídění a úklid sentimentálních věcí jako jsou dopisy, fotky, suvenýry z dovolených atd. Opět vezměte každou věc do ruky s otázkou, zda vám přináší radost.

úklid oblečení

A jdeme čistit

Vašemu domovu se odlehčilo, pár věcí ubylo, takže otevřete okno a pusťte si k sobě svěží vítr. Zhluboka se nadechněte a vrhněte se na gruntování. Celý úklid si rozdělte na menší etapy například okna, lednice atd. Koupelnu si nechte na závěr. 

Na co se soustředit? Utřete prach, převlíkněte peřiny, vyperte potahy z pohovky, otřete kliky, vyčistěte a vydezinfikujte pračku, vyciďte spáry mezi dlaždičkami, vytřete vnitřky skříní, vytřete podlahu.

Tip: vyrobte si doma čistící octovou vodu, smíchejte půl litru octa s 250ml vody a nalijte do lahve s rozprašovačem. Ovonět sprej můžete přidáním pár kapek esenciálního oleje.

Tip: přírodní bělidlo získáte smícháním citronové šťávy s jedlou sodou. Touto pastou drhněte hodně znečištěné povrchy. 

Po tomto náročném úklidovém maratonu se nezapomeňte odměnit. Kupte si květinu, která rozzáří nejen váš domov, ale i vás. Dnes už se ví, že útulný, uklizený domov rovná se spokojenější život.