Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Jak se vypořádat s malým bytem?

Malý rozpočet k tomu velké a drahé město, to vše dohromady vede ke zjištění výhod malého bytu: takového, do kterého se sotva vejde vaše postel – doslova. Vaše matrace se pravděpodobně dotýká stěn na obou koncích a představa dalšího kusu většího nábytku vás doslova rozesmává. Není však čas na smutek; je čas na kreativní myšlení. Okouzlující, ale prostorově náročnou ložnici lze vybavit. Je ovšem potřeba několika šikovných designových nápadů, díky nimž je místnost útulná.

Zbavte se nočního stolku

Pokud je váš byt opravdu malý, nemyslete si, že se vám sem vejde, takový zbytečný kus nábytku jako je noční stolek. Ve skutečnosti vám doporučujeme zbavit se zbytečného nábytku, jako je váš noční stolek. Zejména v případě když máte ve svém pokoji okno s perfektně dobrým parapetem pro položení telefonu, knihy, časopisu a sklenice vody.

apartments complex

Řekněte ne stolním a stojacím lampám

Začíná to vypadat jako z knihy Marie Kondo, ale tato svítidla zaberou i ten malý kousek podlahové plochy, který máte a nemůžete si dovolit ho ztratit. Místo toho si vyberte nástěnné osvětlení, které lze zavěsit na zeď, nebo nad postel. Ideálně takový, který má pohyblivé rameno, které lze nastavit podle potřeby.

Jedna postel dvojí využití

Mezi půlnocí a sedmou hodinou ráno je vaše matrace na spaní. Po zbytek času uspořádejte polštáře ke zdi, aby se z ní stala provizorní válenda pro lenošení a práci na notebooku. Pokud vám náhodou zbylo malé místo, malý nenápadný konferenční stolek učiní toto uspořádání ještě přesvědčivějším.

book on a shelf

Rostliny jsou skvělé, ale o jejich zalévání ani neuvažujte

Čím více věcí položíte na podlahu – třeba kapradí v květináči – tím bude vaše ložnice klaustrofobičtější a stísněnější. Chcete -li do svého prostoru dostat zeleň, přemýšlejte vertikálně. Využijte závěsných květináčů a připněte ho na zeď nebo ho nechte viset ze stropu. Naplňte jej vzduchovými rostlinami nebo sukulenty, které jsou nenáročné jak na údržbu, tak na vodu.

Využijte víceúčelové bytové doplňky

Chcete zrcadlo do pokoje nebo do předsíně? A co takové, které v sobě má malou poličku, která je perfektní, pro odložení klíčů, slunečních brýlí a peněženky.