Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Jak udělat dobrý dojem

V naší společnosti je stále velmi zažitý předsudek prvního pohledu. I když se snažíme ostatní neodsuzovat jen podle prvního dojmu, občas tomu nedokážeme zabránit. Proto většinou, když se chystáme do doposud neznámého prostředí, snažíme se udělat co nelepší první dojem. V tomto článku se podíváme na to, co je vhodné udělat a čemu bychom se v určitých prostředích měli vyvarovat.

konflikt

Nepůsobit konfliktně

Než se v novém prostředí rozkoukáme, neměli bychom vytahovat kontroverzní témata, kvůli kterým bychom se snadno mohli dostat s někým do sporu. Při příchodu do nové společnosti, bychom se rozhodně měli vyvarovat zvyklostí typu „co na srdci, to na jazyku“, abychom někoho neurazili a neudělali si zbytečně nepřátele.

 

Seznámit se s prostředím

Je vhodné si předem zjistit, co nás v dané společnosti může čekat, jaké lidi můžeme potkat a na jaké situace bychom se měli připravit. Když jdete s partnerem na firemní večírek, měli byste zjistit, jak moc významní lidé tam budou a jaké s nimi má vaše drahá polovička vztahy, abyste někoho zbytečně nedostali svojí nevědomostí do nekomfortní situace. Také si ujasněte, jestli jde o kolektiv, kde je běžné tykání nebo vykání.

Vhodný dress code

Je potřeba se i vhodně obléknout. Ne vždy platí, čím lepší oblečení tím lepší dojem. Když přijdete v obleku a ostatní budou mít obyčejná trička, přestože jste slušně oblečeni, můžete si připadat nepatřičně. Na různé akce se samozřejmě hodí různé styly oblékání. Je dobré zjistit, kdo na akci bude, a v případě, že někoho znáte, zeptejte se ho co si bere na sebe.

ženy nakupují

 

Nálada

Nálada a výraz v obličeji, jsou velmi důležité věci, které mnozí podceňují. Je dobré nasadit úsměv a tvářit se mile, i když člověk se kterým se bavíte není zrovna váš typ. Nikdo po vás nechce, abyste s každým flirtovali, stačí se chovat slušně a ostatní neurážet.