Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Jednoduše si spočtěte výplatu

Napadají vás otázky – jaké jsou vlastně vaše srážky ze mzdy? Kolik peněz z výplaty odvádíte státu? Jak vlastně dojdete k výpočtu čisté mzdy a z čeho se srážky z výplaty skládají? Chcete rozumět své výplatě? Pak jste tu správně! Protože naše kalkulačka srážek ze mzdy vám na všechny otázky odpoví. A nemusíte znát zákony a předpisy a stresovat se vládními nařízeními, které musí znát mzdová účetní firmy, kde pracujete.

česká měna

U nás vám postačuje pouze jeden jediný klik v kalkulačce mzdy, kterou naleznete na webu a je volně dostupná všem, kteří se zajímají o výpočet své mzdy. Jen musíte dosadit ta správná čísla! Svoji hrubou mzdu určitě znáte. Vidíme vám na rtech, jak se ptáte a co je to vlastně ta hrubá mzda?

Hrubá mzda je částka, kterou máte obvykle sjednanou ve vaší pracovní smlouvě nebo v dohodě o pracovní činnosti, případně v dohodě o provedení práce. Pokud vás zaměstnavatel přijímá do pracovního poměru, hovoří s vámi zpravidla o mzdě v h r u b é m (brutto). Pro vás to znamená to, že si musíte odečíst zhruba čtvrtinu této částky, abyste se dostali na čistou (netto) mzdu, tj. částku, kterou po odpracování příslušného měsíce najdete ve výplatním sáčku anebo vám ji zaměstnavatel zašle na bankovní účet, který jste si zvolili. Zde podotýkáme, že není vaší povinností žádat o zasílání mzdy na účet, toto se děje pouze s vaším svolením či na vaši žádost, i když praxe je leckdy jiná …

výpočet mzdy

Vraťme se ke srážkám ze mzdy. Z vaší mzdy odvádíte státu 6,5 % pojistného na sociální zabezpečení a 4,5 % na zdravotní pojištění. Dále zpravidla 15 % zálohu na daň. Tyto srážky za vás odvádí zaměstnavatel a odesílá na příslušné účty – okresní správy sociálního zabezpečení, zdravotní pojišťovny, kterou jste si zvolili a na účet finančního úřadu. Vy s odesíláním povinných srážek nemáte žádný závazek. Jestliže jste zaměstnaní, tuto povinnost na sebe přebírá zaměstnavatel. A vám k přehledu mzdy slouží následně výplatní páska, kde všechny tyto srážky najdete.