Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Na kole po Čechách: Poradíme vám na jakém a kam vyrazit na dovolenou.

Kdy a kde pořídit kolo

Nejvhodnější dobou pro pořízení kola je jaro. Proč? Sezona je před vámi a obchody většinou nabízí servis po šesti měsících zdarma. Pokud pořídíte kolo na podzim a v zimě moc jezdit nebudete, servis na jaře nebude příliš potřeba. Na druhou stranu po sezoně budou slevy na současné modely kol. Na jaře si na kolo zvyknete, protože každé kolo je jiné a v létě můžete lovit kilometry na cyklistické dovolené.

Sportem ku zdraví

Pokud jste sportovec a rádi sjíždíte terén, pořiďte si kolo horské. Oceníte ho při cestách lesem nebo po poli. Pokud máte rádi výlety po cyklostezkách a zároveň občas jezdíte lesem, zvolte kolo trekingové. Je přizpůsobené jak jízdě v terénu, tak po asfaltu.

cyklo_kilometry

A pokud jezdíte zásadně po stezkách nebo po silnici, určitě vyberte kolo silniční. Pláště jsou úzké a mají malý odpor vůči silnici, proto se vám lépe pojede. V současné době jsou v módě elektrokola. Vybrat si můžete ze stejných variant jako u klasického kola, při jízdě se tolik nezapotíte, ale nemyslete si, že nebudete muset šlapat. Motor vám pomáhá právě při šlapání. Nastavit si můžete různé úrovně pomoci, a pokud si budete chtít dát pořádně do těla, motor jednoduše vypnete, tedy nastavíte výkon na nulu. Při projížďce se budete moct kochat krajinou nebo dojedete pohodlně pro pečivo k snídani.

Kam vyrazit

Kolo máte a teď už jen vybrat lokalitu. Pro cyklisty je rájem Lipno, kde jsou kilometry cyklostezek. Šumava vám zase nabídne nedotčenou přírodu s krásnými výhledy do krajiny. V Jižních Čechách na rovinách mezi rybníky u Třeboně se vám bude také skvěle jezdit.

výlet_na_kole

Pokud vám kopce nevadí, vyrazte do Beskyd či Jeseníků, které nejsou tolik přelidněné jako Krkonoše. Na druhou stranu v Krkonoších si dáte občerstvení na každém rohu, kdežto v Beskydech si budete muset vzít svačinu do batohu. Krajina Českého Švýcarska je také úchvatná, ale je spíše pro zkušenější cyklisty. Letní dovolené nic nebrání, stačí pořídit nosič kol na tažné zařízení https://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kol-na-tazne-zarizeni a vzhůru do sedla.