Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Nepříjemná společnost

Pamatujete si na první pracovní společnost, když jste byli poprvé zaměstnaní v práci? Já ano. Sice to nebyla práce, ale jednalo se o brigádu. A musím říct, že na to nemám vůbec žádné pěkné vzpomínky. A do dnešního dne nechápu, proč se ke mně ostatní holky tak škaredě chovaly. Hledala jsem už dlouho nějakou brigádu, protože už jsem měla starší dítě, ale do práce jsem ještě nešla. A proto, když jsem si našla nějakou brigádu v baru, tak jsem byla naprosto ráda. A když jsem nastoupila, tak už hned mi došlo, že asi nebude něco moc v pořádku.

Příjemná společnost je důležitá.

Ostatní dvě barmanky, co tam se mnou byly, byly nějaké odtažité. Myslela jsem si, že je to tak, že se ještě moc neznáme a že časem to bude lepší a dobré. Jenomže jsem se asi hodně zmýlila. Abych pravdu řekla, tak jsem si vždycky přála, abych byla ve společnosti skvělých a příjemných lidí. A tady ale musím říct, že jsem se ve společnosti docela sekla. Tyto holky byly takové zvláštní a stále se spolu bavily potichu a smály se a dívaly se přitom na mě.

Někdy je společnost obtížná.

Vůbec jsem nechápala, co je tak vtipného a co je rozesmávalo. Abych pravdu řekla, na té brigádě v baru mi bylo opravdu nepříjemně a vadilo mi, že se holky o mě baví potají. Že by mě za zády pomlouvaly? Vůbec jsem to nevěděla a mrzelo mě to. Atmosféra v práci byla opravdu hustá. Atmosféra byla taková, že by se vážně dala krájet. Nakonec to dopadlo tak, že jsem v takové pracovní společnosti nevydržela a po dvou měsících jsem odešla. Až později jsem se dozvěděla, že ty holky tam nikoho mezi sebou nechtějí, protože nechtějí přijít o dýška. Takže jsem byla ráda, že jsem odešla, protože by mě na té brigádě čekalo jenom samé peklo. A máte taky nějakou zkušenost se špatnou společností, na kterou stále neradí vzpomínáte a mrzí vás? Nebo jste naopak jste se setkali pouze s lepší a příjemnou společností? Věřte mi, že pracovat v příjemné společnosti lidí je vážně výhra.