Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Samos – ostrov zapomenutých a poloprázdných pláží

Ostrov Samost patří k nejzelenějším řeckým ostrovům. Nachází se tu spousty olivových a také eukalyptových hájů. Zeleň spolu s tyrkysovými odstíny moře vytváří nádhernou atmosféru a nezapomenutelné pohledy na jedinečnou přírodu. Najdete tu spoustu krásných pláží, některé i odlehlé a nepoznané a samozřejmostí je také křišťálově čisté moře.
rybářská loď
Kam zamířit, pokud vyrazíte na ostrov Samos:
·        Kokkari
Je jedno z největších a nejoblíbenějších letovisek. Nabídne vám nejen průzračné moře s nekonečnými odstíny modři, nádherné přírodní scenérie a také spousty typických řeckých taveren, kde si kromě jídla můžete vychutnat také libozvučné tóny živé řecké hudby.  V tomto letovisku na vás čekají dvě pláže, oblázková a písečná, která má pozvolný vstup do moře a je vhodnější pro malé děti – Mikro a Megalo Seitani. Z tohoto letoviska můžete také podniknout výlet do hor.
pobřeží Řecka
·        Limnionas
Místní pláž je tvořená hrubším pískem, na dně moře jsou oblázky. Proto je tu tedy vhodná obuv do vody. Voda je průzračná a čistá, ideální pro potápění a šnorchlování. Zapůjčit si můžete šlapadla, čluny a loďky a udělat si tak třeba výlet na širé moře.
·        Votsalakia Kampos
Letoviska Votsalakia Kampos patří mezi jedny z nejoblíbenějších letovisek. Dlouhé pláže a čisté moře vybízejí k vodním radovánkám. Toto místo je také skvělým výchozím bodem pro podnikání různých výletů.
kameny na pláži
·        Mykali
Toto oblíbené ostrovní letovisko vás nadchne krásnou pláží s tyrkysově modrou a křišťálově čistou vodou. Pláž je dlouhá 3 kilometry a je pokrytá bílými oblázky. Přímo v letovisku se nachází archeologické muzeum, které stojí za návštěvu.
Pokud chcete také poznat nějaký ten kousek místní historie, pak můžete navštívit třeba HERAION – antické vykopávky, pozůstatky svatyně bohyně Héry nebo přístavní město PYTHAGORION, jehož dominantu tvoří socha matematika Pythagora. Ostrov Samos vás určitě nadchne svými krásami a rozmanitostí.

Nezařazené