Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Umělecké kousky vyžadují odbornou péči

Možná jste někde na půdě po babičce objevili hromadu starých věcí, které na první pohled působily jako staré nepotřebné krámy, a nakonec se z nich vyklubaly cenné starožitnosti. Před vámi se tak rozprostřela otázka, co s nimi. Jedná se nepochybně o cenné předměty, které mají svou jistou historickou a uměleckou hodnotu, a tedy i hodnotu jako takovou.

koberec

Před vámi proto leží několik možností. Pokud máte interiér, do kterého se taková umělecká díla rozhodně nehodí a nemáte ani potřebný prostor, kde byste je skladovali anebo naopak byste prostor měli, ale vám se takové práce moc nelíbí, tak pak je nejlepší volbou je prodat anebo darovat některému muzeu či galerii. Ovšem přestože je mecenášství pěkná věc, tak na prodeji alespoň něco vyděláte, a podle toho, o co konkrétně se jedná, to mohou být i docela zajímavé peníze.

Výše vydělané sumy samozřejmě závisí na tom, o jaké dílo se jedná a také na tom, jak je zachovalé. Chcete-li proto výdělek z takového prodeje zvýšit, pak se vám rozhodně vyplatí nechat umělecký artefakt zrestaurovat. A tady již záleží na odborných pracovnících, co vám v tomto případě navrhnou.

pohovka

Může jít pouze o běžné udržovací práce jako je čištění gobelínu od mastného prachu a jiné špíny, která se na něj časem nanesla, tak třeba i o komplexní obnovu a doplnění chybějících či poškozených částí. V tomto případě však důkladně uvažte, komu svůj historický kousek k restaurování zapůjčíte, protože na výsledku této práce výrazně závisí to, jaká bude do budoucna jeho hodnota, jak finanční, tak umělecká. A pakliže dědictví plánujete prodat a restaurování pranic nerozumíte a bojíte se případného výsledku, pak bude mnohem lepší, prodat dílo v takovém stavu, v jakém je a nechat tyto obnovovací práce až na budoucím majiteli.