Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Dovolená v Budapešti

Ne nadarmo se říká, že je Budapešť kouzelná. Nabízí totiž spoustu míst k návštěvě a kromě toho také levné ubytování. Není se čeho bát, protože i když je ubytování levné, rozhodně je kvalitní.

Výhoda je, že Maďarsko zase není až tak daleko, takže je možné cestovat pohodlně autem a to pouze pár hodin. Samozřejmě je možné také využít autobusu nebo vlaku. K poznání těch nejkrásnějších míst a relaxaci vám postačí jen pár dní. Postačí dokonce jen tři. Prodloužený víkend si můžete navíc zorganizovat na internetu.

osvícený parlament

Mnozí vám potvrdí, že do Budapešti jezdí nejčastěji a hlavně nejraději autobusem, jelikož nejen z Brna ale i Prahy jezdí linky, které jsou přímé. Vysadí vás ani ne za pět hodin a to hned poblíž města. Do centra můžete docestovat pomocí metra. Cesta autobusem představuje hlavně tu nejlevnější variantu vůbec. Vlak je sice také pohodlný, ale je třeba si dát pozor. Měli byste si nechat na pokladně vyčíslit cenu jednosměrné a zpáteční jízdenky. Sami uvidíte, že ceny budou téměř shodné. Pokud se rozhodnete vycestovat s přáteli, pak dostanete slevu. V metru je navíc možné platit kartou nebo hotově. Nemusíte se bát cestovat metrem, protože je přehledné a na každé z linek jezdí jiný typ soupravy.

Rozhodně si každý v Budapešti vybere. Můžete strávit noc klidně v hotelu nebo penzionu. Záleží jen na vás. Hotely jsou zde ale cenově přijatelné, takže byste této možnosti rozhodně měli využít.
loď na Dunaji

Jestli je něco, co zde určitě musíte navštívit, pak je to Rybářská bašta, jelikož za to rozhodně stojí. Noční výhled je naprosto dokonalý. Vidět musíte také Budský hrad. Jestliže bude teplo, nevynechejte ani Markétin ostrov. Dominantou Budapešti je budova parlamentu, kterou určitě stojí za to vidět na vlastní oči. Milovníci nákupů se určitě také vyřádí. Mezi nejvíce nakupované produkty patří Tokajské víno nebo paprikové klobásy.

Budapešť má rozhodně co nabídnout a to po celý rok. Tři noci vás s partnerem vyjdou okolo 4 tisíc korun, což se určitě vyplatí.


Nezařazené