Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Máme se bát moderních technologií?

Zkuste zapřemýšlet, jak nám v různých oblastech našeho živote pomáhá, že bychom bez ní nemohli dělat spoustu věcí, které teď dělat můžeme. Zvládáme také mnoho situací, které jsou jednodušší. V tomto věku je jasně vidět, že bez ní nemůžeme existovat. Samozřejmě s tímto se nám možná naskýtá otázka, jestli se nemáme bát toho, co se může přihodit. Ano, teorie jsou různé. Podle jedné se dočkáme doby, kdy se technika vzbouří proti nám. Hlavně v případě, že půjdeme takovým krokem a budeme vynalézat stále chytřejší a chytřejší roboty. Můžeme si říkat, že se jednou mohou obrátit proti nám.
fantazie robota
Myslíte si, že je to možné? Pokud si vzpomeneme na určitě filmy, tak v nich je nám ukazováno, co se všechno může stát. Teoreticky se taková situace stát může, protože jedině lidé mohou dát robotům a technologii takovou sílu, aby všichni dokázali myslet. Pokud takový robot vznikne a bude schopen prožívat svoje pocity, dokáže za sebe přemýšlet, tak se můžeme dočkat prakticky čehokoli. Záleží tedy také na nás, kam až jsme ochotni zajím a kam už ne.

 

Na druhé straně si myslím, že se obávat až tak nemusíme. Věřím tomu, že jsme rozumné bytosti a budeme si dávat pozor na to, co všechno naše roboty a techniku budeme učit. Musím si říci, že bez pořádně techniky by nám to v dnešní době opravdu nešlo. Jen si představte mobil. Dnes jsme na něj všichni už tak zvyklí, že si nedokážeme představit, že bychom byli bez něj. Pomáhá nám při všem a kolikrát nám i dokáže zachránit život. A další technologie, které nám pomáhá v každodenním životě.

 inteligentní domácnost v mobilu

Nebojme se tedy moderní technologie využívat. Je vidět, jak jsou lidé šikovní a co všechno dokáži vymyslet. Do tohoto patří i televize. Bez televize si také nedokážeme už mnohdy představit život, někteří z nás u ní dokonce i v noci usínají. Ano, přiznávám se, že k nim patřím také. Těchto příkladů je opravdu mnoho. Berme tedy moderní technologii tak, že nám může výrazně pomoci, ale určitě se jí nenechejme ovládat, to by nebylo dobré. Pokud by nás technika začala ovládat, můžeme se dočkat různých věci. Určitě zde nechceme vládu robotů.

 


Nezařazené