Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Hubnutí u mužů – jak na to?

Pánové, nejspíše vás potěší fakt, že hubnutí pro vás je přece jen o něco lehčí než pro ženy. Je to dáno tím, že máte více svalové hmoty než ženy, které mají naopak více tuku. U žen taky může docházet často ke zpomalování metabolismu vlivem výkyvu hormonů, což pro muže většinou nepředstavuje riziko.

Stejně jako u žen, i u mužů ale platí, že základem je zdravá, vyvážená strava, pohyb a pevná vůle.

Jelikož mají muži větší objem svalstva, potřebují i větší kalorický příjem. Zmenšení porcí, či změna jídelníčku u nich tedy nemusí být tak drastická. Pokud je ale někdo zvyklý cpát se třikrát denně fast foodem, a navíc to ještě zapíjet coca colou, a po obědě a večeři si dát jako dezert klínek dortu, tak ano, tady už půjde o radikální změnu.

zdravá strava

Hubnutí muži většinou berou jako výzvu a dají do toho vše. Pravdou ovšem je, že počáteční nadšení může brzy opadnout a zmocní se vás neodolatelné chutě na jídla, které jste jedli dříve. Pokud máte chutě opravdu velké, nemá smysl se přemáhat. Dejte si, ale ne takovou porci, na kterou jste byli zvyklí dříve. Stačí vám místo celé pizzy jen jeden klínek, či místo tabulky čokolády jen dva čtverečky. Chutě tím ukojíte, a nemusíte mít žádné výčitky.

Velkým kamarádem pro vás budou bílkoviny. Ty jsou důležité pro budování svalstva, pro správné fungování celého organismu (stejně jako sacharidy a tuky) a také mají vysoký sytící efekt. Pokud budete mít ve svém jídelníčku dostatečné množství bílkovin, nebudou vás přepadat nezvladatelné chutě a nebudete mít po jídle brzy hlad.

Fitness

Nevyhýbejte se pohybu. Sice se říká, že 80 % hubnutí se tvoří v kuchyni, ale pohyb je taktéž velice důležitý. Udržuje vás motivované, v psychické pohodě a můžete díky němu své tělo lépe vytvarovat přesně do takové formy, do jaké si přejete. Ať už jste s hubnutím začali, nebo se teprve chystáte, máme pro vás jen jeden vzkaz – nebojte se, zvládnete to!