Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Je možná hypotéka bez doložení příjmu?

To, že současná situace na trhu není nijak příznivá, asi není potřeba rozvádět. Ceny prakticky všech komodit, včetně těch nezbytných, jako jsou potraviny, prudce stouply. Příčin tohoto stavu je samozřejmě několik, z nich největší jsou pandemie koronaviru a také válka na Ukrajině. Ovšem tento fakt běžného člověka příliš nezajímá. Pro něj je důležité především to, že ceny prakticky všeho stouply, zatímco jejich příjem se zvýšil minimálně nebo vůbec. Znamená to, že si domácnosti mohou dovolit kupovat podstatně méně věcí.

otevírání nového domu

Ani trh s nemovitostmi nezůstal ušetřen, i když je pravda, že se stával nestabilním ještě předtím, než začala pandemie. Ta spolu s následnou válkou v tomto případě vývoj pouze urychlily. Díky tomu si však nový dům či byt může bez hypotéky dovolit skutečně jen málokdo.

Té existuje poměrně velké množství typů, z nichž nejžádanější je bezesporu hypotéka bez doložení příjmu. To platí zvláště dnes, kdy se hodnota peněz díky rekordní inflaci prudce snižuje. A právě to je důvod, proč jsou i lidé, kteří by dříve hypotéku dostali, dnes odmítáni. Pokud tedy skutečně chtějí onen dům, byt či pozemek koupit, nezbývá jim nic jiného než hledat takovou hypotéku, kde se nebudou ptát po jejich měsíčním výdělku.

počítání hypotéky

Je samozřejmě jasné, že poskytovatelé jsou více než ochotni této poptávce vyhovět. Koneckonců, znamená to pro ně nové zákazníky. Tento typ hypotéky totiž poskytují pouze nebankovní společnosti, a tak se nemusí bát, že se potenciální zákazníci půjdou raději zeptat do banky, která jim přijde důvěryhodnější.

Jistě, je jasné, že zdaleka ne všichni, kterým byla hypotéka schválena, zvládnou po celou dobu poctivě splácet. To platí zvláště dnes, kdy, jak již bylo řečeno, prudce rostou náklady domácnosti. A to ani není zmíněn fakt, že poskytovatelé si upravují úrokovou sazbu – není divu chtějí, ba dokonce musí, co nejvíce vydělat. Jinak by své služby nemohli poskytovat.