Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Jak být úspěšní při přijímacím pohovoru

Zjistěte si něco o firmě, kam se hlásíte

Ať už se jedná o firmu, organizaci, či jakýkoliv jiný typ podniku, zjistěte si o něm alespoň základy. Příprava vám zabere chvilku a může být pro vás velkým plusem. Zjistěte si, čím se podnik zabývá, jaké jsou jeho motta, cíle a zjistěte si i informace o struktuře filmy. Hodně personalistů se vás bude na otázky ohledně jejich společnosti ptát.

přijímací pohovor

Vhodné oblečení

Nepodceňte přípravu svého zevnějšku, zvlášť pokud se ucházíte o místo, kde je vyžadován dress code. Dnes už etiketa není tak přísná jako před několika lety, takže není nutné nosit přísně formální oblečení. Samozřejmě záleží na tom, na jakou pozici se hlásíte. Každopádně dbejte na to, abyste nepřišli v příliš ležérním oblečení. Nátělníky, kraťase, džíny a legíny raději nechte ve skříni. Buďte čistě oblečení, učesaní, muži s upravenými vousy a ženy s jemným, decentním líčením.

Nacvičte si pohovor doma

I když nevíte přesně, na které otázky se vás bude člověk vedoucí pohovor ptát, ty základní se často opakují. Nacvičte si krátkou řeč o své o sobě, o tom, co byste mohli pro jejich společnost přinést, své pozitivní i negativní vlastnosti. Nacvičte si tento přednes nejlépe před někým, kdo vám pak podá zpětnou vazbu. Jestli nikoho takového nemáte, nacvičte si ho před zrcadlem a dávejte pozor nejen na svůj mluvený přednes, ale i na řeč svého těla.

kancelář

Buďte dochvilní

Nic nemůže začít pohovor tak špatně, jako když se jeho uchazeč opozdí. Některé věci samozřejmě neovlivníme, a může se stát cokoliv. Nehoda, nevolnost…ale snažme se co nejvíce možným zádrhelům předejít. Dopředu si projděte cestu, kterou se k místě, kde bude pohovor probíhat dostanete, pokud ho neznáte. Také si naplánujte, kde zaparkujete, protože ne vždy se vám může poštěstit zaparkovat v těsné blízkosti. A rozhodně vyjeďte dříve. Raději několik i desítek minut počkejte, než abyste přišli pozdě.