Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Kondomy – jakou mají výrobu a historii?

Jakou mají kondomy historii?
Starověk – předchůdcekondomů používali již starověcí Egypťané, ochrany nebyly z latexu, ale vyráběli je z plátna, později na výrobu ochrany svalové tkáně ze svých nepřátel, později začali požívat střeva zvířat.
Středověk až novověk – v Itálii se začala požívat plátěná pouzdra, aby se zabránilo přenosu syfilis. V Číně používali ovčí střívka nebo hedvábný papír, Japonci využívali rohy, kůže nebo želvovinu.
kondom antikoncepce
18. století – kondomy byly považovány za antikoncepční prostředek, ještě nebyly z latexu, ale vyráběly se ze střev zvířat. V tomto století se již objevovaly jejich propagace.
19. století – byla konečně vynalezena guma, která zlepšila vlastnosti ochrany. Kondomy se začaly vyrábět průmyslově.
1912 –  polský vědec Julius Fromm objevil latex, ze kterého se kondomy vyrábějí dodnes. Latex produkují některé rostliny, jako je například kaučukovník, ale tuto látku lze vyrobit i uměle.
Jak se kondomy vyrábí?

Výroba kondomů:
1.       Nejprve se musí latex chemicky upravit.
2.       Do nádob s latexem se namáčí skleněné formy pánského přirození, které rotují, aby bylo množství latexu všude rovnoměrné. Formy se usuší a tento děj se zopakuje.
3.       Kondomy putují do pecí, které jsou uzpůsobeny pro jejich výrobu a dokončují chemickou reakci, která je potřeba pro dobrou pružnost kondomů.
4.       Kondomy jsou sejmuty z formy, myjí se a dělají se na nich další podobné děje pro úpravu a větší pohodlnost.
5.       Kondomy se testují. Většinou jde o vodní, elektronický a vzduchový test.
6.       Kondomy se strojově rolují a balí, pak už je čeká jen cesta do obchodů a ke spotřebitelům.
červené kondomy
Existují různé velikosti kondomů. Kondomy mají mnoho barev a příchutí. Jsou k dostání dokonce kondomy s vibračním zařízením nebo s fotografiemi státníků.

Je třeba kupovat kvalitní kondomy, nejlépe od ověřených značek. Ochrana je na prvním místě!

Nezařazené