Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Nákladný životní styl

Někdo si nákladnější životní styl může dovolit. Drahé auto na leasing, luxusní dovolená v ceně několika desítek tisíc korun, drahé a luxusní oblečení za desítky tisíc korun, luxusní restaurace, a samozřejmě i velmi drahé bydlení. Někdo ke štěstí prostě potřebuje život v luxusu, a neobejde se bez drahých věcí. Pokud ano člověk má příjmy, proč ne. Ale když člověk tak vysoké příjmy nemá, a jeho výdaje dalece příjmy přesahují, řítí se člověk do pořádného průšvihu.

peníze eura

Na velmi nákladný životní styl, který neodpovídal příjmům jednotlivce či rodiny, takzvaně dojela i nejedna celebrita. Na problémy s dluhy ale člověk nemusí mít výdaje v řádu stovek tisíc korun měsíčně, jde to s i nižšími výdaji. Mnoho lidí stále zapomíná na to, že na světě existuje spousta věcí, které jsou k naší existenci zcela zbytné, ale nechtějí se jih vzdát. Financí gramotnost mnohých je na velmi nízké úrovni. A místo hloupostí typu každý nevýznamný letopočet (každý ať si doplní svoji hloupost ze základní školní docházky) by se měla začít urychleně vyučovat finanční gramotnost. Právě díky ní vás nečekají obrovské dluhy za hlouposti, bez kterých se zcela jistě obejdete.

káva a limonáda

Nemám na to? Našetřím si.
Spousta lidí má pocit, že pokud se nebudou pravidelně na sociálních sítích chlubit každý týden něčím novým a drahým, nebudou nikoho zajímat. Potřebujete, aby do vašeho života viděli zcela cizí lidé? Musíte za každou cenu zapůsobit na někoho, koho vlastně ani nemáte rádi, a to ještě ke všemu za cenu toho, že se dostanete do dluhů, ze kterých budete jen těžko hledat cestu ven? Sledujte svoje příjmy a výdaje, a to co nepotřebujete zkrátka nekupujte. Vaše hodnota tím rozhodně neutrpí. Kupovat drahé věci jen s úmyslem zalíbit se jiným prostě není dobře. S financemi se potýká značná část obyvatel, což dokazuje počet exekucí. Nebuďte jedním z nich.