Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Online seznamka

Jedna z mnoha možností seznamování se jsou bezpochyby i příležitosti na internetu. Mezi dřívější varianty bezpochyby patřil Xchat. Místo, kde si vytvoříte profil a pak navštěvujete různé skupiny, které se orientují na nějaké téma, nebo stejnou zálibu, nebo třeba město. Lidi spolu diskutovali na daná témata a někteří diskutující dokonce pořádali různé srazy a seznamovací akce i v reálu.
ruce páru
Spousta lidí se nechává slyšet, že najít v dnešním hektickém světě nějaké nové přátele, či dokonce životní partnery je docela tvrdý oříšek. Lidé se míjejí a nevnímají svět okolo. Většina sociálního soužití směřuje na sociální sítě na internetu a tak se lidstvo začalo seznamovat skrze tyto weby a také přes internetové seznamky.
v sociálních sítích¨
Výhody
:
1. K hlavním výhodám bezesporu patří úspora času. Nemusíte nikam chodit a hledat potencionální partnery, ale stačí brouzdat jakousi kartotékou hledajících protějšků, dle předem vyplněných profilů. Zadáte požadované kritéria a databáze provozovatele seznamky vám vyjede vhodné kandidáty. Nebo existují i takové weby, kde vám přímo oni sami hledají přijatelné osoby.
2. Další výhodou je, že si můžete dotyčného či dotyčnou proklepnout skrze dopisování. Seznamujete se obezřetně a v případě, že najdete nějaký konfliktní názor nebo pohled na věc, jednoduše se omluvíte a nedojde k osobní konfrontaci mezi čtyřma očima. Tohle jistě uvítají stydlivější povahy.
Nevýhody:
1. Při psané komunikaci dochází často k nepochopení. Jeden druhého nemusí správně pochopit. Verbální komunikace je doprovázena výrazy ve tváři, gesty a dalšími tělními signály, které ve psané formě není šance pochopit. Dnes se sice rozšiřuje používání tzv. emotikonů a GIFů, aby tak nějak podtrhli myšlenku pisatele, ale přesto je to dosti rizikové.
ryba na lovu
2. Seriózní seznamky si sice ověřují své zákazníky, ale není neobvyklé, že profil osoby je zcela lživý a dojde-li na osobní styk mezi seznamujícími, může dojít k tomu, že jeden z nich bude zaskočen realitou. Lidé se popisují v superlativech, dost si přidávají, aby zaujali větší skupinu protějšků a přitom skutečnost je horší či naprosto jiná. V pár případech se dokonce dříve stávalo, že se mezi takovými lidmi našli násilníci a psychopati.

Na otázku Jaké další přínosy a naopak má internetové seznamování si můžeme odpovědět sami. Jedno je však jisté. Objevuje se více a více párů, životních partnerů, manželství, která vznikla právě na základě seznámení se přes internet.

Nezařazené