Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Jak připravit bazén na příchod zimy?

Bazén na zahradě je pro spoustu lidí splněný sen. Veřejné koupaliště jsou každé léto přeplněné k prasknutí a kvalita vody v přírodních nádržích se rok od roku zhoršuje. Řada lidí tak dává přednost právě vlastnímu bazénu na zahradě, který nabízí příjemné osvěžení během celé sezóny.

žena ve vodě

S příchodem podzimu je ovšem potřeba bazén zazimovat a připravit ho na nadcházející chladné počasí. Mnoho majitelů bazénu ví, že zazimovat bazén není nic složitého. Pokud se však této úlohy chcete zhostit letos úplně poprvé, pár rad se vám jistě bude hodit.

Moderní konstrukce bazénu jsou uzpůsobené tak, aby vydržely tuhou zimu i naplněné vodou. Tudíž není potřeba bazén na podzim vypouštět, což jistě ušetří spoustu práce navíc. Výjimku tvoří pouze starší konstrukce, kdy jsou stěny i podlaha bazénu obloženy dlaždicemi. Při zamrznutí by mohlo dojít k popraskání obkladu a to by rozhodně nebylo moc příjemné.

kapka vody

U moderních bazénu však stačí na podzim upustit vodu k vratným tryskám. Voda v bazénu může následně klidně zamrznout a kvalitu konstrukce by to nemělo nijak ohrozit. Tím však zazimování nekončí, ještě před prvními mrazíky je potřeba se postarat i o samotnou vodu.

Čištění bazénu a úprava vody před zimou

Správné zazimování by mělo přijít ve chvíli, kdy se noční teploty nedostávají pod bod mrazu a ty denní se pohybují kolem 10°C. Připravit bazén na zimu jde navíc jenom tehdy, pokud je voda v bazénu opravdu čistá. Nejprve je tedy zapotřebí odstranit všechny nánosy a nečistoty, které by mohly vodu během zimy zkazit.

Aplikace správného https://www.databazeknih.cz/knihy/psychologie-spravneho-mysleni-211696 zazimovacího přípravku

Po vyčistění vody je potřeba aplikovat zazimovač bazénu, ten dle návodu na obalu vmíchejte do vody. Voda pak vydrží až do jara bez kalu a řas.

Plachta? Ano či ne?

Pokud váš bazén nedisponuje praktickým posuvným zastřešením, je potřeba hladinu bazénu alespoň opatřit krycí plachtou. Ta jí ochrání během podzimu před padajícími nečistotami, které by mohly ovlivnit kvalitu vody.

Nezařazené