Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

S karavanem kolem světa

Že nemáte obytné auto? To přece není překážkou, pro vaši dobrodružnou cestu za poznáním krás naší země. Existuje přece řada půjčoven, které nabízí karavany i obytné přívěsy. Stačí si jen vybrat. Luxus a pohodlí, nebo jen možnost přespání a určitého zázemí? Zvolte si co je vám bližší. A vyrazte!

S karavanem vyražte třeba i na ryby

Karavan, tedy obytný automobil, je ideálním prostředkem pro cestovatele, kteří chtějí být mobilní, putovat a poznávat. Nejsou odkázáni na vyhledávání noclehů, objednávání pokojů a tím i určitému svazování s časovým harmonogramem dovolené. To je velice důležité. I při sebelepším plánováním a vytváření itineráře, nemůžete dopředu znát všechny okolnosti, které se při cestě objeví. Ne, to není komplikace. Řada různých zdržení, nebo naopak urychlení cesty je tím pravým kořením samotného cestování. Různé objížďky, zácpy na dálnici, nebo třeba nutnost objednání vstupů do jeskyň či hradů, vás může zdržet. Máte-li karavan, nic neřešíte. Můžete zajet na nejbližší tábořiště či kemp, nebo v případě nutnosti jen vyhledáte bezpečné parkoviště. Přespíte a druhý den pokračujete v plánovaném programu.

Obytný automobil poskytuje vždy určitý stupeň pohodlí. V každém naleznete poměrně pohodlné spaní. Je vybaven kuchyní, lednicí a sociálním zařízením včetně chemického WC. Úroveň všeho se liší podle délky obytného automobilu, jeho rokem výroby a také původní ceny. Tak jak to známe u osobních automobilů, vyrábějí se karavany jednodušší, komfortněji vybavené až po ty luxusní.

Objevte i krásy v zahraničí

Ve většině případů jsou karavany z půjčoven vybaveny rovněž TV a dalšími záležitostmi, které zvyšují domácí pohodu pro uživatele. Cestování s karavanem je, co se týká pohodlí, bezkonkurenční. Navíc se s ním dostanete skoro všude. U nás můžete pro případ přespání karavan odstavit prakticky kdekoliv mimo dálniční odpočívadla. Karavany jsou soběstačné, nějakou tu noc se obejdou i bez připojení k elektřině či vodě.