Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Úklid kosmetické taštičky aneb kdy, co vyhodit

Denně si na obličej a tělo nanášíte spoustu kosmetických produktů. Víte ale, že jejich trvanlivost není věčná a vyprší kolikrát dřív, než stihnete produkt vypotřebovat? Jaké symboly sledovat a co už raději vyhodit? Čtěte dál. Vyhraďte si hodinku na úklid a udělejte pořádnou čistku. Vaše pokožka vám jistě poděkuje.

žena

Jak poznat trvanlivost

Nejdůležitější pravidlo hned na úvod. Co se týká trvanlivosti kosmetických produktů, sledujte nápis na obalu. Jsou dvě možnosti označení.

1) na produktu bude datum minimální trvanlivosti a symbol kelímku či přesýpacích hodin s číslem (číslo = počet měsíců). Řiďte se tím, co uplyne jako první.

2) na produktu bude pouze symbol kelímku či přesýpacích hodin s číslem. To znamená počet měsíců od prvního otevření.

Kontrola

Vyskládejte si všechny produkty na zem. Od krémů na obličej, přes sprcháče po oční stíny a řasenky. Vezměte do ruky každý kus a kontrolujte. Řiďte se uvedenými symboly viz. výše, ale také vzhledem a vůní. Buďte nekompromisní. Jakýkoliv divný zápach, hrudky, změna barvy či konzistence vás upozorní, že produkt už svou službu odvedl a patří do koše. 

Obecně platí, že sprchové gely, tělová mléka a kondicionéry vydrží jeden rok. Totéž pleťové krémy, krémové oční stíny, make-upy, laky na nehty, rtěnky a krémové tvářenky. Po půl roce vyměňte korektor a řasenku. 

Tip: pokud řasenku používáte denně, vyměňte ji už po 3 měsících. Oči jsou nejvíce citlivé, takže se opravdu nevyplatí dobu přetahovat a riskovat tak zánět očí. 

voda

Očista štětců

Štětce udržujte v čistotě. Jednak se na nich hromadí zbytky pudru a očních stínů, ale jsou také živnou půdou pro bakterie. A pro vás to znamená další pupínek na obličeji. Napusťte umyvadlo teplou vodou, všechny štětce namočte a umyjte mýdlem. Na závěr spláchněte mýdlo proudem vody. Vyždímejte a nechte oschnout na čistém ručníku.

Správné skladování

Životnost svých zkrášlovacích produktů můžete prodloužit správným skladováním. Uchovávejte je v chladu a suchu mimo přímé sluneční záření. Po použití tubičku ihned zavřete, aby k ní nemohl vzduch.