Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Snadné způsoby, jak se zbavit molů a octomilek

Jistě nejedné hospodyňce se stalo, že si z obchodu přinesla v mouce nějakého toho mola nebo se jí u zralejšího ovoce rozmnožilo nespočet otravných mušek octomilek. Na oba tyto problémy existuje účinné a snadné řešení. Spolehlivě tyto škůdce zničí a vy zas v poklidu můžete pomyslně vdechovat harmonii svého domova. Pojďme se spolu podívat na rychlá a zejména efektivní řešení. 

Levandule na moly? To už jistě každý slyšel. Její aplikace však může být rychlá a efektivní.

mol

V drogeriích lze nalézt nespočet preparátů na zbavení se tohoto hmyzu, který se nevídaně rychle množí v kuchyni. Tato téměř nezdolná potvůrka se ráda množí například v mouce a luštěninách, jimiž se i stravuje. Miluje i dětmi tolik oblíbené lupínky do mléka. Jak je již po generace známo, na moly nejlépe působí vůně levandule. Ne každý má ale tuto výraznou vůni rád, proto raději zkouší různé drogistické zboží. Pro efektivitu a zničení těchto potvůrek se však vyplatí pro jednou levanduli dát šanci. Osvědčeným způsobem je levandulový éterický olejíček. Pár kapek dáme do aromalampy, zopakujeme několik dní po sobě a po molech nebude ani vidu, ani slechu. Účinně levandule v aromalampě také zneškodní mola šatního, jež občas dokáže také některé domácnosti potrápit. 

 hmyz

Octomilky lapíme do pasti s jejich oblíbenou dobrotou 

S octomilkami si spousta hospodyněk, u nichž se doma vyskytnou, neví rady. Tyto malické potvůrky mají rády zejména ovoce a zeleninu. Za pomoci této jejich oblíbené dobrůtky je lze i spolehlivě dostat z vaší kuchyně. Do mikrotenového sáčku dáme prázdnou krabičku od čaje a do ní pokrájené ovoce. Sáček zavážeme a špendlíkem nebo jehlou sáček propícháme. Návnadu položíme k místu, kde se octomilky vyskytuji nejvíce.  Návnadu necháme na vybraném místě alespoň půl dne. Mušky se dostanou dovnitř, avšak ven už ne. Lapené octomilky poté zkrátka vyneseme s odpadky.