Vsbsu

Peníze jsou důležité coby poukázky, za něž lze něco užitečného dostat. Ovšem to jedině tehdy, když se jim důvěřuje a někdo je ochoten je za něco přijmout.

Stěhování proběhne lépe, když si sjednáte schůzku s technikem

Když se chystáte oslovit stěhovací firmu, velmi záleží na tom, jak svou situaci popíšete alespoň do telefonu nebo e-mailu. Mnohem lepší je však osobní kontakt na místě.

Jak kontaktovat stěhovací firmu

Některé stěhovací firmy mají na svých webových stránkách uveden cenový tarif dle počtu ujetých kilometrů, množství odpracovaných hodin, počet pater bez výtahu, dispoziční velikosti stěhovaného bytu, např. 2 plus 1 atd. Spoléhají na to, že klient nahlásí vše dle předepsaných požadavků a objednávka levného stěhování Praha Odnes to se realizuje pouze online nebo telefonicky.

pohled na dálnici

Zkušené stěhovací firmy však klientům radí, aby si domluvili alespoň několik týdnů předem schůzku s technikem, který na místě zjistí vše potřebné a sestaví stěhovací harmonogram. Může se totiž teprve až tam zjistit, že některý nábytek neprojde dveřními futry a musí se spouštět z balkonu, že je problematický přístup stěhovacího kamionu k domu kvůli vzrostlým stromům, že se bude stěhovat i kuchyňská linka a bude nutné odpojit plynový sporák a karmu, že se bude stěhovat stará hoblovka z garáže, která váží něco kolem dvou metráků atd.

tři kamiony

Technik také může vhodně posoudit, jak to bude s nábytkem, který je rozebíratelný. Stěhovací firmy totiž umožňují zajistit jeho demontáž a opětovnou montáž a poradí si i s vestavbami, které byly sestavovány na míru od stropu k podlaze. Vestavěná skříň na novém místě bude možná vyžadovat přířez a některé úpravy rozměrů či vnitřní dispozice, zároveň se s klientem domluví na termínu rozebírání skříně, aby vše na sebe časově navazovalo dle původního plánu.

Stěhováci mohou zajistit i balicí a výplňový materiál, může to být součástí smlouvy jako cenový bonus či služba navíc. Někdy se vyplatí krabice jen pronajmout, jindy je výhodnější je zakoupit. Z výplňových materiálů je nejvhodnější osvědčená klasika – bublinková fólie navinutá v rolích a tenká pružná fólie pro balení spotřebičů a nábytku.