Zaměstnání vs podnikání

Společnost je rozdělena na několik částí. Je zajímavé pozorovat, jak pro některé jedince je vzdělávání důležité a pro jiné ztráta času. Pod pojmem vzdělávání si nemusíme představit pouze školu, ono samo vzdělávání se sám je velmi důležité. Ku příkladu přečíst si nějakou zajímavou, poučnou knihu, pustit si dokument. Nebo si pro jednou pustit váš oblíbený seriál ne v češtině, ale v angličtině. Naučíte se nová slovíčka, ujasnit si, kdy, jaký čas použít a celkově se naučíte fráze, které se používají v angličtině. Angličtina je v dnešní době opravdu důležitá. Budete-li se hlásit na nějakou pracovní pozici, v devadesáti procentech po vás budou chtít alespoň základní úroveň. Nebo pokud se chcete naučit jiný jazyk než angličtinu, můžete si pustit seriál s například se španělskými titulky.

Dále můžeme rozdělit společnost na lidi, kteří chtějí být raději zaměstnaní a nést menší riziko a lidi, kteří si chtějí plnit svůj sen a rozjet si vlastní byznys.

notebook káva sluchátka květina myš květina mobil

Jaké jsou výhody a nevýhody zaměstnání/podnikání? Být zaměstnán nese mnohem menší rizika. Samozřejmě vždy je nějaké riziko, že dostanete třeba výpověď. Nevýhoda – stále nad sebou máte někoho, kdo vám bude zadávat úkoly a koho musíte poslouchat. Někomu toho ale vyhovuje, je to pro něho pohodlnější. Co se týče podnikání. Nevýhoda je, jak jsem už zmínila výše, podstupujete riziko. Ale jak se říká: risk je zisk.

paní u tabule

Obrovská výhoda: plníte sen sobě a ne ostatním. Makáte na svém snu, což je nejlepší pocit, když si začnete plnit sen, který si přejete už několik let. Jste strůjce svého času. Je možné, že ze začátku nebudete mít absolutně žádný volný čas, ale věřte, že za pár let se to otočí a budete mít o mnoho více času než v zaměstnání. Jak už jsem psala výše, každému opravdu vyhovuje něco jiného. Někdo má radši, když mu jsou rozdávány úkoly, jiný nerad poslouchá nadřízené.